Ofsetova tiskárna
 

Ofsetova tiskárna

Zní to jako neuvěřitelný příběh, ale jistě všichni znáte příběh brouka Pytlíka, který se narodil v promítací kabině kina. Stejně tak se jednou v naší tiskárně - hned vedle ofsetového tiskového stroje - narodil pes.

Tiskárna a onen tiskařský stroj se staly jeho domovem. Proto dostalo štěně jméno Ofset.

Ofset byl baset.

Pejsek se z tiskárny skoro nehnul, bedlivě ji svým páníčkům hlídal a není proto divu, že se nakonec o tiskárně mluvilo jako o jeho - tedy Ofsetově - tiskárně.

A protože se to páníčkům zalíbilo, tak u tohoto názvu zůstali. A jako je pes obrazem svého pána, je Ofsetova ofsetová tiskárna obrazem jich tří.

Co je to vlastně ve skutečnosti ofset?

Co je to ofset?Ofset patří do kategorie tisku z plochy, neboť jeho tisknoucí a netisknoucí místa na rozdíl od ostatních principů tisku jsou v jedné výškové úrovni. Zároveň klasický ofset zachovává základní princip kamenotisku a to je vzájemná odpudivost mastných tiskových barev (TB) a vody.

Ofset je tisk nepřímý, protože z tiskové formy (TF) se nejprve tiskne na pryží potažený válec a z něho teprve na papír. Barva se tedy přenáší dvakrát a předloha na tiskové formě není stranově převrácená. Zároveň umožňuje tisknout jemné detaily a i na méně kvalitní papír na rozdíl od knihtisku. To je dáno pryžovým válcem, který je schopen přilnout i na ne zcela hladký povrch.

 • Jsme na nové adrese

  Dlouhá léta jste nás mohli najít ve Velké Chuchli. Od roku 2012 jsme se přestěhovali do nově zrekonstruovaných prostor v nedaleké obci Dobříč (pozor - nikoliv Dobříš). V obci nás najdete přímo za budovou obecního úřadu. Výhodou je, že budeme pružnější, protože v objektu se nachází zároveň byt Martina, se kterým se lze domluvit na nestandardním výdeji zakázek i příjmu zboží (603499778). Fakturační údaje se mění pouze u adresy, která je nyní Dobříč 11, 252 25 Praha-západ. Identifikační údaje zůstávají stejné. Mapu najdete zde.

  Do nových prostor jsme zároveň nastěhovali další tiskařský stroj a byla to celkem legrace, o čemž se můžete přesvědčit na několika fotografiích z akce "kulový blesk" zde.

   

   

   
 • Připojte se k Ofsetovi na Facebooku

   
 • Připravíme Vám webové stránky

  Pokud se Vám líbí tenhle web, rádi pomůžeme připravit i ten Váš. Připravíme byznys plán na míru tak, aby web na síti nejen existoval, ale byl také skutečně užitečný! O design se postarají naši zkušení designéři a přizpůsobíme jej tak, aby byl vidět.

  web_ofsetovatiskarna_cz

   

Ofsetová tiskárna s.r.o., Dobříč 11, 252 25 Praha-západ, tel. 257 941 083