Ofsetova tiskárna
 

Historie tiskárny se datuje rokem 1989, kdy Miroslav Vávra založil své první reprografické středisko. Jeho zaměstnanci se věnovali především prodeji a servisu kopírovacích strojů Agfa. Jak přibývali další výrobci a nové služby, firma přesídlila do větších prostor v areálu dostihového závodiště v Praze – Velké Chuchli. Tam přidala ke svým službám i velkonákladový tisk a v roce 1993 už se pracovalo na dvou ofsetových strojích. Těžiště firemní produkce se tím přesunulo od servisu k polygrafické výrobě. V roce 1995 se tisková kapacita zdvojnásobila a firma úspěšně rozšiřovala svou produkci.

V roce 2002 však firmu zasáhly povodně, které přišly tak nečekaně, že nebylo možné zachránit prakticky nic. Kompletní strojový park, všechno tiskařské vybavení, počítače, kontakty, všechno zůstalo pod vodou (viz. foto1, foto2, foto3 a foto4). Byla to velká rána, především pro zakladatele, pana Vávru a jeho syna Martina, který se na provozu tiskárny aktivně podílel. Dokázali však v sobě najít novou sílu a odvahu s pomocí úvěrů zakoupit nové moderní vybavení a výrobu přestěhovali do bezpečnějších prostor Chuchelské tribuny.

Po nečekaném odchodu pana Vávry převzal vedení tiskárny jeho syn Martin a společně se svými dlouholetými přáteli Filipem a Tomášem ji od roku 2009 vedou pod obchodní značkou Ofsetová tiskárna.

 

Filip
Filip se stará o každodenní chod tiskárny. Především díky jeho entusiasmu a nasazení se každý výrobek dostane k zákazníkovi včas. Martinův úkol je jednoduchý. Zajišťovat perfektní komunikaci mezi námi a našimi klienty. Má k tomu ty nejlepší vlohy, protože ho má každý rád. Tomáš se ujal marketingu a připravuje pro naše zákazníky nejrůznější ptákoviny všeho druhu. Jako třeba tyhle stránky. Ofset dohlíží na vlevo zmíněná individua. Jsou to sice hodní páníčkové, ale občas je lepší na ně preventivně trochu štěknout.

Ofsetová tiskárna s.r.o., Dobříč 11, 252 25 Praha-západ, tel. 257 941 083